Rychter za Gorzkosia

  • 10.01.2018, 10:30 (aktualizacja 17.01.2018, 10:37)
  • SK
Rychter za Gorzkosia
9 stycznia zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Sierpcu w sprawie podjęcia uchwały przyjmującej rezygnację i zwolnienie z pełnienia obowiązków wicestarosty sierpeckiego Juliusza Gorzkosia oraz wyboru nowego wicestarosty.

Na początku posiedzenia radny Jarosław Ocicki zapytał Juliusza Gorzkosia, czy rozważał wycofanie rezygnacji. Przypomnijmy, że rezygnacja została złożona 28 grudnia 2017 roku podczas sesji Rady Powiatu. Mecenas zapoznał radnych z aspektem prawnym takiego kroku.
-„Szanowni Państwo, widzicie, że to jest tylko dywagowanie nad pewnymi rzeczami, które nie mogą zaistnieć. Ja tutaj się akurat nie odnoszę do tego, jakby ta możliwość mogła zaistnieć, bo po prostu nie ma tematu”- powiedział Juliusz Gorzkoś.
Po czym nastąpiło głosowanie. Za przyjęciem uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji i zwolnienia z pełnienia obowiązków wicestarosty sierpeckiego było 10 radnych, tj. Jan Laskowski, Jan Rzeszotarski, Marcin Błaszczyk, Bogdan Misztal, Stanisław Pawłowski, Paweł Pakieła, Krystyna Siwiec, Sławomir Olejniczak, Krystyna Kozicka , Wojciech Rychter przeciw zagłosowało 6 radnych, tj. Jarosław Ocicki, Mariusz Turalski, Andrzej Cześnik, Marek Gąsiorowski, Maria Lejman, Wiesław Tomkalski, od głosu wstrzymał się Juliusz Gorzkoś.
Do przebiegu głosowania odniósł się radny Mariusz Turalski, który powiedział między innymi, że zarówno dyrektor Beata Bany, jak i Juliusz Gorzkoś zrobili wiele dla powiatu w ostatnim roku. Wspomniał o prowadzonym  przez Prokuraturę Rejonową w Sierpcu dochodzeniu w sprawie przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego przez członków Zarządu Powiatu Sierpeckiego, w związku z brakiem nadzoru nad działalnością SPZZOZ w Sierpcu w latach 2011-2016. 
-„(…) Chcieliśmy zachować się uczciwie, bo pani Beata Bany i pan wicestarosta Juliusz Gorzkoś naszym zdaniem, chociaż wiadomo, że to są osoby, które nie są z naszej opcji, robiły dobrą robotę i dlatego byliśmy za tym, żeby pan wicestarosta dalej pracował i dalej robił robotę na rzecz szpitala”- powiedział m.in. Mariusz Turalski.
Kolejnym punktem obrad było przedstawienie Radzie Powiatu przez starostę kandydata na wicestarostę. Jednak zanim to nastąpiło, Jan Laskowski podziękował Juliuszowi Gorzkosiowi za trzy lata wspólnej pracy.
-„(…) Proszę Państwa, po analizie propozycji, którą przeprowadziliśmy w klubie, chciałbym Państwu przedstawić kandydaturę na wicestarostę pana radnego Wojciecha Rychtera. Państwo znacie pana Rychtera. Jest to długoletni radny, samorządowiec, człowiek, który poświęcił swoje życie na pomoc innym osobom, społecznik zaangażowany w prace społeczne, zaangażowany w pracę dla Sierpca i powiatu sierpeckiego. Dlatego tę kandydaturę chciałem dzisiaj Państwu przedstawić”- powiedział m.in. Jan Laskowski.
Radny Wojciech Rychter wyraził zgodę na kandydowanie na stanowisko wicestarosty sierpeckiego. Przed podjęciem tajnego głosowania w sprawie wyboru wicestarosty radny Mariusz Turalski poprosił, by Wojciech Rychter powiedział mieszkańcom kilka słów o sobie, o przebiegu kariery zawodowej, jak również przedstawił swoją wizję w temacie oświaty i służby zdrowia jako wicestarosta. Radny Rychter opisał swoją wieloletnią pracę w samorządzie, którą rozpoczął w 2003 roku. 
- „W samorządzie pracuję już od 2003 roku. Byłem przewodniczącym zarządu osiedla, byłem później radnym miasta, jedną kadencję. Jestem drugą kadencję w Radzie Powiatu. Jeżeli chodzi o pracę w samorządzie powiatu sierpeckiego, to wiadomo, że bardzo mocno skupiałem się na działaniach społecznych, ale również nieobca była mi działalność na rzecz szpitala. Jeżeli Państwo Radni nie wiedzą, bardzo dużo w poprzedniej kadencji pomogłem szpitalowi, bo nawet były kupowane różnego rodzaju sprzęty wyposażenia do szpitala, a osobiście organizowałem to. Nie wiem, czy ktoś z radnych indywidualnie tyle zrobił dla szpitala co ja. Też będę dbał o to, żeby ten szpital funkcjonował, ażeby nie było takiego zagrożenia jak było teraz, że szpital miał zagrożenie zamknięcia i sytuacja wynikła taka, że najpierw zaczęła się walka z lekarzami, później zaczęła się walka o lekarzy, żeby podpisać kontrakty, żeby ten szpital funkcjonował. Byłem na przedostatnim Zarządzie, wtedy, kiedy była sytuacja bardzo trudna, pani dyrektor złożyła wypowiedzenie i starosta podjął szybką decyzję, aby na dyrektora powołać pełniącego obowiązki pana Rafała Wiśniewskiego. Po prostu żeby mógł podpisywać kontrakty, bo zaraz, chyba za dwa dni, dyrektor, który miał pełnomocnictwo, dyrektor do spraw medycznych, po prostu sobie złożył wypowiedzenie. Także tu sytuacja była bardzo trudna. Uchroniliśmy, proszę Państwa, mieszkańców powiatu sierpeckiego, mają opiekę medyczną, także dzisiaj nie mówmy o tym. Zostawmy może politykę na boku, a martwmy się o naszych mieszkańców, bo naprawdę było zagrożenie, że mielibyśmy i to duże koszty, nie wiem czy Pan Starosta ma nawet informację, jakie byśmy ponieśli konsekwencje finansowe, jeżeli chodzi o zamknięcie, o wygaszanie tych trzech oddziałów. Panie Starosto, czy ma Pan może taką informację? To ja bym bardzo prosił, żeby Pan przekazał. Na pewno będę robił wszystko, żeby szło w dobrym kierunku. Ja w poprzedniej kadencji mówiłem, że będę dążył do tego, żeby szpital był zawsze powiatowy, publiczny, dla wszystkich mieszkańców”- powiedział Wojciech Rychter.  
Radny Turalski zapytał również, czy Wojciech Rychter posiada wykształcenie związane ze służbą zdrowia i oświatą, oraz jak ocenia pracę dyrektor Beaty Bany. W odpowiedzi usłyszał od kandydata na wicestarostę, iż posiada wykształcenie średnie zawodowe, głosował za dyrektor Beatą Bany, pomagał jej w poszukiwaniach mieszkania, oraz dodał, że była „kobietą filigranową i nie potrafiła postawić swojego stanowiska, jakie zajmowała i za które odpowiadała”.
W dalszej części podjęto tajne głosowanie w sprawie wyboru wicestarosty. Na ogólną liczbę 17 radnych, na czterdziestej siódmej sesji Rady Powiatu w Sierpcu 10 radnych było za wyborem Wojciecha Rychtera na stanowisko wicestarosty, 6-ciu przeciw, zaś jeden radny wstrzymał się od głosu.

SK

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paul Moritz
Paul Moritz 10.07.2020, 03:06
Dzień dobry Panu / Pani

Oferujemy pożyczki podmiotom prywatnym i handlowym przy bardzo niskim rocznym oprocentowaniu wynoszącym 3%, spłata od 1 roku do 25 lat. Udzielamy pożyczek w zakresie od 5 000 do 500 000 000. Ma to na celu wyeliminowanie rosnącej historii Bad Credit, a także zapewnienie stabilnego zysku zarówno naszej firmie, jak i naszym klientom.

Czy tracisz sen w nocy, zastanawiając się, jak uzyskać pożyczkę? Kontakt: Paul Loan Agency teraz przez e-mail: [email protected] lub WhatsApp: +91 963 289 2493

Oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu 3% i oferujemy.

*Pożyczki osobiste
* Kredyty konsolidacyjne
* Kapitał podwyższonego ryzyka
* Pożyczki biznesowe
* Kredyty edukacyjne
*Kredyty mieszkaniowe
* Pożyczki z dowolnego powodu

Aby uzyskać więcej pilnych informacji, natychmiast skontaktuj się z nami. [email protected] lub WhatsApp: +91 963 289 2493
pozdrowienia
Pan Paul Moritz

Pozostałe