Pamięci Darka Chyżyńskiego

  • 28.11.2019, 09:58
  • opr. red.
Pamięci Darka Chyżyńskiego Fot. CKiSz
W sali widowiskowej CKiSz w Sierpcu 22 listopada  gościło wielu świetnych artystów, nie tylko z Polski. Spotkanie i wspólna muzyka miały na celu uczczenie pamięci wspaniałego muzyka, ale przede wszystkim niesamowitego człowieka – Darka Chyżyńskiego.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Andrzej Kamiński - muzyk, właściciel Studia Nagraniowego KLON w Sierpcu, jednocześnie będący gospodarzem koncertu i prowadzącym. Tego wieczoru nie zabrakło wzruszeń, wspomnień, ale przede wszystkim dobrej muzyki. Na scenie zobaczyliśmy: Krzysztofa Bramczewskiego z zespołem „CAPPUCCINO BAND”, Macieja Zbierzchowskiego z zespołem „ZBIERZCHOWSCY”, Bogdana „BODKA” Marciniaka z zespołem BODEK BLUES SESSION, GAMA BAND, Katarzynę Wachol, ANASTAS w składzie z płyty „Ukojenie”, FRAS SESSION PROJECT, WE PLAY BLUES, Mateusza Zabłockiego, Zespół NIGDY NIE MÓW NIGDY, BALONNOWY, Marka Okraszewskiego, Macieja Kożuchowskiego, Andrzeja Wojciechowskiego. Najlepszym podsumowaniem wieczoru byly słowa Andrzeja Kamińskiego, które możemy przeczytać na jego profilu na FB: „Emocje powoli opadają. Dlatego po zebraniu myśli chciałbym podziękować za pomoc przy organizacji tego koncertu, przede wszystkim Jarkowi  Koszalskiemu za wsparcie duchowe, kontakty z osobami mi nieznanymi i rozwieszanie plakatów, Przemkowi Goździkowskiemu za nieocenioną pomoc w organizowaniu sprzętu przed, w trakcie i po koncercie, rodzicom Darka Państwu Chyżyńskim i żonie Darka Iwonie Chyżyńskiej za udostępnienie prywatnych zdjęć i duże zaufanie,   Ewie Jankowskiej za pomoc w zdobyciu zdjęć do filmu, Robertowi Ramie za udostępnienie materiałów video i zdjęć do filmu, pani dyrektor sierpeckiego LO za pomoc w poszukiwaniu zdjęć archiwalnych, Jarosławowi Żmijewskiemu i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu za pomoc w organizacji koncertu i spotkania, oraz poszukiwaniu zdjęć do filmu, Jackowi Stankiewiczowi i Arturowi Tyndorfowi za poświecenie części swojego prywatnego czasu poprzez nagłośnianie tego koncertu, Jarkowi  Kulczyńskiemu za światła i projektor. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji spotkania po koncercie Robertowi Kwiatkowskiemu i jego żonie Beacie Kwiatkowskiej, żonie Jarka Grażynie Koszalskiej i mamie Przemka Pani Joli Goździkowskej oraz swojej małżonce Małgorzacie, a także wszystkim, o których nie wiem, a pomagali; także Sławomirowi Szałkuckiemu za wypożyczenie perkusji.
Pragnę też podziękować wszystkim Artystom występującym za wszystko, co uczynili dla tego koncertu, jego atmosfery i olbrzymich emocji. Mateuszowi Zabłockiemu za lektorkę do filmu o Darku. Wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, którzy w jakikolwiek sposób pomagali. Dziękuję też wszystkim obecnym na koncercie za zbudowanie atmosfery, za pamięć i oddanie pokłonu naszemu przyjacielowi Darkowi. Jeśli kogoś pominąłem, niech się nie przejmuje, jest to mu zapisane głęboko w moim sercu. Darku, na zawsze w naszej pamięci........”

opr. red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe