Rozmawiamy z kolejnymi inwestorami...

  • 14.02.2020, 09:57 (aktualizacja 14.02.2020, 10:14)
  • SK
Rozmawiamy z kolejnymi inwestorami...

Sylwia Krupińska: Panie Burmistrzu, Panie Mecenasie podczas miejskiego Spotkania Noworocznego zostaliście wyróżnieni w rankingu 10 najważniejszych wydarzeń roku 2019r. Bardzo serdecznie gratuluję, tym bardziej, że otrzymali je Panowie za działania zmierzające do pozyskania bardzo dużego inwestora. Jakby nie mówić pozyskanie Dino Polska S.A. to ogromny sukces naszego miasta.

Zastępca Burmistrza Piotr Nowakowski – Niewątpliwe tak. Cieszymy się niezmiernie, że nasze starania zakończyły się sukcesem. Jak sięgnę pamięcią to niewiele osób wierzyło, że nam się uda. A teraz ta inwestycja staje się faktem i jest to zasługa wspólnej ciężkiej pracy wielu osób, które w mniejszym bądź większym stopniu były zaangażowane w to przedsięwzięcie. 

Mecenas Marcin Zasadowski – Zgadzam się w zupełności z Panem Burmistrzem.  Bardzo dużo pracy wykonaliśmy próbując przekonać do siebie Zarząd Dino Polska. Przedstawicielom firmy zaprezentowaliśmy wszystkie atuty. Przekonywaliśmy mieszkańców oraz liczne organy centralne do pozytywnego zakończenia tego procesu. I przyniosło to oczekiwany rezultat. Mam nadzieję, że udowodniamy, iż w Sierpcu tego rodzaju przedsięwzięcia, o takiej skali są możliwe. Wymaga to oczywiście zaangażowania i pracy, niemniej efekt finalny sprawia nam ogromną radość. 

Sylwia Krupińska: Czy wiadomo, kiedy rozpocznie się inwestycja?

Zastępca Burmistrza Piotr Nowakowski – Pierwsze prace już się rozpoczęły. Mowa tutaj przede wszystkim o podłączeniach i infrastrukturze. Doprowadzany jest już prąd, a lada dzień zakończy się proces wyłonienia głównego wykonawcy. 

SK: Czyli kiedy ostatecznie będziemy cieszyć się zrealizowaniem tej inwestycji?

Zastępca Burmistrza Piotr Nowakowski – Myślę, że na wiosnę 2021r.

SK: Panowie, w trakcie Spotkania Noworocznego była mowa o kolejnych ambitnych projektach, które mogą być realizowane w Sierpcu. Czy możecie zdradzić o czym jest mowa?

Zastępca Burmistrza Piotr Nowakowski – Oczywiście, chodzi przede wszystkim o inwestycje drogowe. Nasze liczne spotkania w tej sprawie z Marszałkiem Adamem Struzikiem oraz z Zarządem MZDW w Warszawie przynoszą zadowalające, wymierne efekty i liczymy, że w trakcie tej kadencji wszystkie drogi wojewódzkie zostaną w Sierpcu zrobione. Podobnie, jeśli chodzi o obwodnicę. Ale o tym będziemy mówić, gdy będziemy mieli ostateczny sukces, tak jak w przypadku wspomnianego DINO Polska S.A.

Mecenas Marcin Zasadowski – Oprócz, jakże ważnych remontów dróg, wspólnie z Panem Burmistrzem Perzyńskim rozmawiamy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami. Wiemy, jak dużym problemem jest bezrobocie w mieście i staramy się wszelkimi możliwymi sposobami przyczynić się do jego zmniejszenia. Mamy nadzieję, że w Sierpcu będą realizowane kolejne wielomilionowe przedsięwzięcia, które będą pozwalały na dalszy rozwój miasta i nowe miejsca pracy. 

SK: Dziękuję bardzo

SK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe