RAPujeMy dla Lenki

  • 20.02.2020, 09:07 (aktualizacja 20.02.2020, 09:40)
  • Red.
RAPujeMy dla Lenki

Lena ma 10 lat. Przez swoją chorobę nie ma normalnego dzieciństwa. 
Zaczęło się od tego, że Lenkę bolała nóżka. Rodzice byli pewni, że po prostu nadwyrężyła ją na wf. Lenka 6 miesięcy męczyła się, chodząc o kulach. Rodzice nie  wiedzieli jeszcze wtedy, że to cukrzyca blokuje gojenie się nóżki. Lena była zmęczona, gdy przychodziła ze szkoły, dużo piła… To zaniepokoiło mamę Leny. Kupiła glukometr i zmierzyła Lence poziom cukru… 190 na czczo. Norma to 100... Dwukrotne przekroczenie normy! 

Cukrzyca atakuje po cichu, wkrada się w życie, by w końcu całkowicie przejąć nad nim kontrolę. Jest chorobą autoimmunologiczną. Organizm wykańcza sam siebie… 
Uszkadza trzustkę, nerki, wątrobę, wzrok, nerwy, serce…Lista jest bardzo długa. Bez ratunku chory może zapaść w śpiączkę cukrzycową, co trwale uszkadza układ nerwowy! Lenka nie może nigdzie wyjechać. Ciągle trzeba pilnować, co je, ciągle mierzyć cukier, wpatrywać się w glukometr. Ta choroba wymyka się schematom — to, co Lenka zje dzisiaj, może być zabójcze jutro. 
Lenka ma dopiero 10 lat. Ciągłe zakazy, kontrola... W szkole jest tym chorym dzieckiem, które nic nie może jeść. Kiedyś pełna energii, obecnie zamknięta w sobie i bardzo nieszczęśliwa dziesięciolatka… W szpitalu widziała dzieci w śpiączce cukrzycowej… Boi się, że będzie jednym z nich. 
Choroba postępuje… Można ją jednak powstrzymać! Kiedyś cukrzyca była chorobą nieuleczalną, ale zmienili to polscy lekarze z Gdańska! Stworzyli nowatorską szczepionkę TREG, wykorzystującą limfocyty T-regulatorowe, pobrane z krwi. Szczepionka zwalcza przyczyny, a nie objawy choroby, dlatego jest tak przełomowa! Lenka potrzebuje 2 dawek – pierwsza została podana w grudniu, druga musi zostać podana niedługo. Trzeba działać jak najszybciej, bo Lenka jest wciąż na etapie, na którym nie bierze insuliny, dlatego można jej pomóc! 
Podczas jednej z rozmów ze znajomymi padł pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego dla Leny. Kilka telefonów i mamy pierwsze zainteresowane zespoły. Na początku organizacją zajmowaliśmy się z Piotrem Przedpełskim sami, jednak bardzo szybko stworzyła się grupa 8 osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. . Kolejne spotkania, telefony i jest ustalony termin- 6 marca 2020 roku.
Dzięki wsparciu burmistrza oraz władz miasta i dyrektora CKiSZ dostaliśmy zgodę na to, by koncert odbył się w Centrum Kultury i Sztuki. Nie minął tydzień, a mieliśmy pełną obsadę koncertu oraz pierwszych sponsorów. 
Podczas jednej z rozmów o organizacji koncertu, o Lenie i jej rodzinie padł pomysł, że skoro pomagamy Lenie, a są też inne potrzebujące osoby, to róbmy to dalej. I tak od słów do czynów- dokumenty rejestracyjne stowarzyszenia są już wysłane do KRS.
Koncert Charytatywny „Rapujemy dla Lenki” to koncert muzyki hip- hopowej. Wystąpią podczas niego zespoły z naszych okolic, ale również znani szerszej grupie miłośników tej muzyki, tacy jak Massey. Dla nas sierpczan miłym akcentem będzie występ Ńemego. 
Podczas koncertu przeprowadzone zostaną licytacje ciekawych przedmiotów. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie Leny. 
Cały koncert nie mógłby się odbyć bez wsparcia pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. To oni przeprowadzą zbiórkę do puszek oraz zajmą się licytacją. Wspierają też nas mentalnie i organizacyjnie, doradzają, uczą nas, jak zorganizować takie przedsięwzięcie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to wsparcie i liczymy na dalszą współpracę.
Od kilku dni trwają licytacje przeróżnych przedmiotów na facebookowej grupie LicytujeMy Dla Lenki. Zapraszam wszystkich do licytowania, wystawiania przedmiotów. Cały dochód oczywiście przekazujemy na leczenie Leny.
Koncert „Rapujemy dla Lenki” oraz całe to zamieszanie nie mogłoby się odbyć bez pomocy moich przyjaciół. Ludzi, którzy podobnie jak ja patrzą na ludzi, chcą im pomagać i cieszyć się tym, co robią.  Serdecznie dziękuję Natalii Zwolińskiej, Piotrowi Przedpełskiemu, Katarzynie Cichockiej, Małgorzacie Kowalskiej, Karolinie Dądalskiej, Marcinowi Antoszczakowi oraz swojej żonie Justynie Muszyńskiej. Dziękuję, że jesteście i razem robimy tak piękne rzeczy. 
Zapraszamy serdecznie już 6 marca o godzinie 17:00 do Centrum Kultury i Sztuki. Dobra zabawa gwarantowana. Warto pomagać.

Red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe