Stawiło się 312 osób

  • 20.02.2020, 09:23 (aktualizacja 20.02.2020, 09:42)
  • opr. SK
Stawiło się 312 osób fot. Starostwo
W połowie lutego na terenie powiatu sierpeckiego przeprowadzona została kwalifikacja wojskowa. Z przedstawicielami służb mundurowych spotkali się także sierpeccy starostowie. 

W tym czasie przed  Powiatową Komisją Kwalifikacyjną do Wojska stawiło się 312 osób  rocznika 2001. Wszystkim oczekującym w tym czasie  na rejestrację żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku oraz 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie prezentowali sprzęt i wyposażenie wojskowe oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi wojska. Każda z osób wezwanych otrzymała orzeczenie stwierdzające kwalifikujące ją do danej kategorii określającej zdolność do służby wojskowej. Kolejny etap to rozmowa z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku, który wydaje osobie kwalifikowanej książeczkę wojskową. Po 14 dniach osoba ta, gdy nie odwołuje się od orzeczenia, zostaje przeniesiona do rezerwy, bez konieczności odbywania służby.

opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe