Asp. Marcin Mendowski najpopularniejszym dzielnicowym w garnizonie

  • 26.02.2020, 09:29 (aktualizacja 26.02.2020, 09:33)
  • opr. SK
Asp. Marcin Mendowski najpopularniejszym dzielnicowym w garnizonie asp. Marcin Mendowski z PP w Rościszewie KPP w Sierpcu
Konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019” jest oceną służby dzielnicowego, która jest prowadzona przez mieszkańców w formie ankiety. Służy też poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu, jakimi są dzielnicowi. Zwycięzcą tegorocznego konkursu w garnizonie mazowieckim został asp. Marcin Mendowski z posterunku Policji w Rościszewie.

Realizacja konkursu jest istotnym elementem pełnego wdrożenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Koncepcji pracy dzielnicowego na terenie garnizonu mazowieckiego”. Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu społecznego z Policją, powinien stale współpracować z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacjami działającymi na danym terenie oraz przedstawicielami mediów na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Zgodnie z przyjętą formułą konkursu, jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa. Wszystkie jednostki podjęły współpracę z miejscowymi mediami i opublikowane zostały informacje o konkursie wraz z ankietą. Wystąpiono również do organów samorządowych o wyrażenie zgody na udostępnienie ankiet w budynkach użyteczności publicznej wraz ze skrzynkami, w których mieszkańcy mogli pozostawić ankiety.
Na podstawie największej liczby oddanych głosów na dzielnicowych w garnizonie mazowieckim pierwsze trzy miejsca zajęli:
asp. Marcin Mendowski z KPP w Sierpcu – 3 395 głosów;
asp. szt. Michał Herner z KPP w Ciechanowie – 2 151 głosów;
asp. szt. Daniel Kania z KPP w Płońsku – 1 854 głosów.

opr. SK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe