Wybuch gazu w Sierpcu

  • 27.06.2020, 14:38 (aktualizacja 03.07.2020, 16:59)
  • SK
Wybuch gazu w Sierpcu
W czwartek 25 czerwca, w Borkowie Kościelnym doszło do wybuchu gazu propan-butan. Poszkodowany to 72-letni mężczyzna. Budynek uległ poważnemu uszkodzeniu.

W czwartek 25 czerwca, w Borkowie Kościelnym doszło do wybuchu gazu propan-butan. Poszkodowany to 72-letni mężczyzna. Budynek uległ poważnemu uszkodzeniu.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych okazało się, że wybuch gazu miał miejsce w budynku jednorodzinnym. Małżeństwo z czwórką dzieci znajdowało się poza budynkiem, a osoba poszkodowana leżała wewnątrz budynku, na korytarzu. Poszkodowany 72-letni mężczyzna był przytomny, miał poparzenia na całym ciele. Po udzieleniu pierwszej pomocy mężczyznę przetransportowano do sierpeckiego szpitala. Zakręcono zawór butli z propan butan, oraz wyniesiono na zewnątrz budynku. Na skutek wybuchu konstrukcja budynku została w całości naruszona. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo - śledcza policji oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. 
Skutki wybuchy
Budynek mieszkalny uległ poważnemu uszkodzeniu konstrukcyjno - budowlanemu. W wyniku wybuchu nastąpiło częściowe wypchnięcie i spękanie ściany zewnętrznej, w pomieszczeniu, w którym znajdowała się butla z gazem. Ponadto zostało wyrwane okno, drzwi do korytarza i zostały uszkodzone meble kuchenne. Na powierzchni około 12 metrów kwadratowych ściany całkowicie zostało zerwane ocieplenie budynku i uszkodzona elewacja. W pomieszczeniu sąsiednim wyrwane zostały drzwi wraz z ościeżnicą oraz dwa okna. W pomieszczeniach na pierwszym piętrze powstały rysy na ścianach całego budynku. Wybuch spowodował widoczne uszkodzenia w całym domu stolarki okiennej oraz drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Według Powiatowego Inspektora nadzoru Budowlanego na piętrze nastąpiło obwodowe odspojenie stropu na poziomie wieńca wraz z pęknięciami ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych, oraz ich wypaczenie. Na strychu widoczne uszkodzenia połączeń krokwiowych drewnianych z kalenicą.
 

SK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe