Pożar Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Płockiej

  • 26.04.2020, 16:41 (aktualizacja 03.07.2020, 16:49)
  • SK
Pożar Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Płockiej
W niedzielę 26 kwietnia doszło do pożaru w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Sierpcu, sąsiadującej ze stacją benzynową. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Zgłoszenia o zdarzeniu dokonała osoba postronna. Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że z bram wyjazdowych budynku wydobywa się gęsty czarny dym. Natychmiast odłączono zasilanie energetyczne w budynku głównym. Do obiektu wprowadzono pierwszą rotę gaśniczą ubraną w specjalistyczny sprzęt ochronny dróg oddechowych z prądem wody w celu przeszukania i dotarcia do pomieszczenia, w którym wystąpił pożar. Na szczęście, w budynku nie było żadnych osób. Po dojechaniu zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej Goleszyn wprowadzono drugą rotę gaśniczą z kamerą termowizyjną. W całym budynku panowało duże zadymienie. Pożar ugaszono. Jednak czynności nie zostały przerwane. W dalszej kolejności został rozstawiony podnośnik SHD-23  w celu sprawdzenia dachu budynku. Konstrukcja i pokrycie dachu wraz z panelami fotowoltaicznymi nie uległy uszkodzeniu. Przewietrzono budynek, oraz wydostano znajdujący się w nim sprzęt, m.in. migotam z butlą gazową, motocykl, samochód osobowy i wózek widłowy. Dodatkowo ustawiono wentylatory osiowe w celu oddymienia obiektu. 
Zniszczeniu w pożarze uległy: instalacja, rozdzielnie, falowniki, inwertory, analizator spalin, dymomierz, opóźnieniomierz, przyrząd do badania złącza diagnostycznego pojazd- przyczepa, klucze dynamometryczne, wyciąg spalin, przyrząd do kontroli ciśnienia w ogumieniu, cała sterownia i rozdzielnia z komputerem diagnostycznym, przyłącze elektryczne stacji paliw, instalacja fotowoltaiczna stacji paliw, wiertarki, wkrętarki, ubrania robocze, klimatyzacja, monitoring oraz oświetlenie.

SK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe