Nawałnica nad Sierpcem (wideo)

  • 22.06.2020, 17:14
  • IP/SK
Nawałnica  nad Sierpcem (wideo) Zdjęcia: OSP Goleszyn, OSP Lelice, OSP Zawidz; wideo KS
Noc z 21 na 22 czerwca dla wielu była czasem walki z żywiołem. Tak obfitych opadów nad Sierpcem i powiatem nie było od lat. Usuwanie skutków powodzi dla wielu potrwa jeszcze kilka tygodni, jak nie miesięcy.

Burza, ulewa, „oberwanie chmury”, nawałnica czy kataklizm te hasła były na ustach wielu mieszkańców jeszcze przez wiele dni. Nawałnica, która przeszła nad miastem przyniosła za sobą ogromne zniszczenia. Tej nocy ulice miasta zamieniły się w rwące rzeki. Woda wdzierała się do posesji, zalewała garaże, budynki mieszkalne, unieruchamiała samochody. Wielu mieszkańców miało problem z wydostaniem się z własnych domów. Podniesiony stan wody niósł spustoszenie, a służby odbierały zgłoszenie za zgłoszeniem. 
Jak poinformował nas starszy brygadier PPSP w Sierpcu Waldemar Goczyński (cała rozmowa poniżej) w nocy z 21 na 22 czerwca odnotowano niemalże 140 zdarzeń. Żywiołem najbardziej dotknięte zostało miasto Sierpc, bo aż 90% wszystkich zgłoszeń. Większość to zalane piwnice w domach jednorodzinnych, a także budynki gospodarcze, garaże podziemne na ul. Witosa, urzędy ( piwnica Komendy Policji czy CKiSz), szkoły, sklepy, warsztaty, place i budynki gospodarcze w firmach. 
 

 

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu mł. bryg. Waldemar Goczyński: 

 

Burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński oraz dyrektor CKiSz Jarosław Żmijewski o aktualnej sytuacji w mieście:

 

IP/SK

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe